Sladký Valentín

12 feb 2018 | Blog, Novinky

Poradíme vám, ako si osladiť  deň nielen na Valentína.

Láska že ide cez žalúdok? No jednoznačne! A my to vieme. Máme pre vás tip, ako darovať niečo malé a milé zároveň, nevšedné a chutné, navyše vlastnoručne vyrobené…jednoducho láskyplné !!!

Možno z toho netreba hneď robiť oslavu s balónmi a wellness víkendom, veľakrát i maličkosť poteší.  Tak hlavne nezabudnite a nechajte sa inšpirovať…

Sladké kornútky s marcipánom a jahodami

Čo potrebujeme: 600 ml mlieka, 150 g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 lyžičky roztopeného masla, 1 žĺtok, 300 g hladkej múky špeciál, mrazom sušené jahody, marcipán (pravý mandľový), horkú čokoládu s vyšším obsahom kakaa, mandľové lupienky.

Čo urobíme: mlieko, cukor, maslo, žĺtok a múku zmiešame a vypracujme hladké cesto. Cesto si môžeme rozdeliť na tri dávky a ozvláštniť ho rozdrvenými mrazom sušenými jahody, na jemno nastrúhaným marcipánom alebo hoblinami horkej čokolády. Cesto dávkujeme ako pri malých slaných oblátkach. Z tejto dávky upečieme približne 100 ks kornútkov. Potom si roztopíme horkú čokoládu s trochou kokosového oleja a namáčame v nej kornútky.  Ešte pred stuhnutím čokolády ich môžeme prizdobiť mandľovými lupienkami, drvenými mandľami, mletými orieškami, kokosom, sušeným ovocím. Kornútky necháme stuhnúť na chladnom mieste. Pred podávaním ich môžeme naplniť sľahačkou alebo krémom podľa vlastnej chuti.

  

 Láskyplné trubičky s čokoládou, šľahačkou a lesným ovocím

Čo potrebujeme: 600 ml mlieka, 150 g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 lyžičky roztopeného masla, 1 žĺtok, 300 g hladkej múky špeciál, horkú čokoládu s vyšším obsahom kakaa, trochu kokosového oleja, šľahačkovú smotanu, lesné ovocie.

Čo urobíme: mlieko, cukor, maslo, žĺtok a múku zmiešame a vypracujeme hladké cesto. Cesto dávkujeme ako pri malých slaných oblátkach. Pomocou paličky tvarujeme malé trubičky. Roztopíme si horkú čokoládu s trochou kokosového oleja. Namáčame konce trubičiek, necháme odkvapkať a stuhnúť na chladnom mieste. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme do tuha. Naplníme do cukrárskeho vrecka a  plníme malé mištičky. Ozdobíme  čokoládovou trubičkou a lesným ovocím.

    

Týmto chrumkavým pokušením zaručene zabodujete!

My vám k tomu želáme dobrú chuť, veľa lásky a spoločných zážitkov!

S láskou váš Wafee tím